• Ogłoszenie o kontynuacji przedszkola przez dzieci

Rodzice dzieci obecnie uczęszczających  do przedszkola, zobowiązani są do złożenia w placówce pisemnej „Deklaracji  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego  w  roku szkolnym 2022/2023”.

Deklarację należy złożyć   u wychowawcy grupy  w  terminie

od 01.02.2022 r. do 11.02.2022r.

Formularz „Deklaracji  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym  2022/2023”  jest dostępny w zakładce REKRUTACJA 2022/2023

• Ogłoszenie o naborze na rok szkolny 2022/2023

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się

1 marca 2022 r. i będzie trwała do 14 marca 2022 r.

Wypełniony, wydrukowany i podpisany przez obojga Rodziców formularz zgłoszeniowy wraz z dokumentami potwierdzającymi dane zamieszczone we wniosku należy złożyć do dyrektora przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.03.2022 r. do godz. 15.00

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2022/2023  jest dostępny w zakładce REKRUTACJA 2022/2023

• GAZETKA PRZEDSZKOLNA

• kwartalnik_z_1_podatku.pdf​​​​​​​

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer naszego Kwartalnika

Nowy numer e-kwartalnika "Przedszkolne wieści" już dostępny!

W tym numerze:

* ważne wydarzenia w przedszkolu,

* kącik logopedyczny ,

* bajka terapeutyczna,

* dokarmiamy ptaki,

* bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych,

* z ekologia za pan brat.

Zachęcamy do czytania i życzymy miłej lektury.

• Kiermasz bożonarodzeniowy

• Nowa galeria Kiermasz bożonarodzeniowy została dodana do albumu fotograficznego

1753,50 zł- to kwota, którą udało się  zebrać podczas Kiermaszu Świątecznego.

Składamy serdeczne podziekowania rodzicom ora dzieciom, którzy najpierw zaangażowali się w prygotowanie bombek, dekoracji i stroików do przedszkolnego Kiermaszu Świątecznego, a później wzięli w nim udział kupując ozdoby.

• Święto Niepodległości-gr. Tygryski

• 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze.Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Podczas uroczystości grupa 5-latków tj. ,,Biedronki" przygotowały piekną insceniazacje, a pozostałe przedszkolaki zaprezentowały pieśń patriotyczna.

• ,,Dzień Zdrowego Żywienia w przedszkolu".

• Spotkanie z dietetykiem- Akcja pt. ,,Dzień Zdrowego Żywienia".

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie w ramach akcji „Sniadanie daje moc" zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Ewelinę Szeremeta-Łach. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z najstarszych grup-zerówki.Przedszkolacy podczas tego spotkania poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

• Pasowanie na przedszkolaka-gr. ,,Żabki''

• W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla naszych najmłodszych dzieci z grupy Żabki oraz Misie. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek od Pani Dyrektor.

• Przyjaciele Hałabały-gr. Motylki

• Nasz przyjaciel Hałabała towarzyszył nam w kolejnych zajęciach z projektu - "Oto Hałabała, zna go Polska cała". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania L. Krzemienieckiej pt.: "O gościach, co nie przyszli na ucztę" oraz brały udział w jesiennych zabawach. Przedszkolaki zapamiętały nazwy i wygląd zaproszonych ptaków, które odlatują do ciepłych krajów. Układały chronologicznie historyjkę obrazkową do wysłuchanego tekstu. Wybraliśmy się również do biblioteki, aby poznać "Świerszczyk" - czasopismo dla dzieci, z którym współpracowała autorka bajki o krasnalu. Na koniec przedszkolaki wykonały kolorowe zakładki z postacią Hałabały. Przy okazji dziękujemy Pani Dyrektor "Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie" za pomoc w realizacji projektu.