• Święto Niepodległości-gr. Tygryski

• 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze.Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Podczas uroczystości grupa 5-latków tj. ,,Biedronki" przygotowały piekną insceniazacje, a pozostałe przedszkolaki zaprezentowały pieśń patriotyczna.

• ,,Dzień Zdrowego Żywienia w przedszkolu".

• Spotkanie z dietetykiem- Akcja pt. ,,Dzień Zdrowego Żywienia".

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie w ramach akcji „Sniadanie daje moc" zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Ewelinę Szeremeta-Łach. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z najstarszych grup-zerówki.Przedszkolacy podczas tego spotkania poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

• Pasowanie na przedszkolaka-gr. ,,Żabki''

• W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla naszych najmłodszych dzieci z grupy Żabki oraz Misie. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek od Pani Dyrektor.