• Zajęcia adaptacyjne dla ,,NOWYCH" dzieci

• Dyrektor  i  nauczyciele  Przedszkola  Miejskiego w Dynowie serdecznie zapraszają  Rodziców  i nowoprzyjęte dzieci 3-4-letnie na  zajęcia adaptacyjne w naszej placówce. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, nauczycielki oraz będą uczestniczyć w zajęciach ruchowych, plastycznych oraz zabawach  integracyjnych.

Ze na sytuację epidemiczną spotkania te odbędą się w dniach:

30.08-31.08.2021r. w godzinach od 10 00 do 12 00 wg poniższego planu:

GRUPA „ŻABKI” w dniu 30.08.2021r.

GRUPA „MUCHOMORKI” w dniu 31.08.2021r.

Listy dzieci przyjętych do poszczególnych grup są wywieszone na drzwiach wejściowych do sekretariatu.

Podczas zajęć adaptacyjnych obowiązują następujące zasady:

• każdemu dziecku towarzyszy jeden rodzic,
              • uczestnicy przychodzą do budynku na najwcześniej na 10 min. przed wyznaczoną godzinę i przynoszą obuwie na zmianę w worku ( zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych)
              • przed wejściem rodzice zakładają maseczkę zasłaniając usta i nos,
              • przy wejściu tylko osoby dorosłe dezynfekują ręce płynem z urządzenia przedszkolnego,
              • po zakończeniu spotkania należy sprawnie opuścić budynek, aby umożliwić kolejnej grupie wejście na zajęcia.

Uwaga!

W przypadku wprowadzenia pod koniec sierpnia obostrzeń epidemicznych zajęcia adaptacyjne mogą zostać odwołane lub ich plan może ulec zmianie – o czym będziemy informować na bieżąco komunikatem na naszej stronie.

Równocześnie zachęcamy do zapoznania się z lekturą poradnika dla Rodzica „ADAPTACJA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA”, który podpowie jak wspólnie – razem z dzieckiem- pokonać ten trudny czas dla każdego maluszka jakim jest okres adaptacji w środowisku przedszkolnym.