• Grupy

• PROJEKT OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

• Przedszkolaki z grupy „MOTYLKI” w dniach 22-03.2021-26.03.2021 r. wzięły udział w projekcie " Tydzień Bajek Polskich" . Poznały bohaterów polskich bajek oraz wykonały wiele ciekawych zadań. Z Bolkiem i Lolkiem utrwaliły zjawiska atmosferyczne, z Reksiem- kompozytorem wspólnie "tworzyły" muzykę, Smok Wawelski zachęcił do rozwijania kompetencji matematycznych, natomiast z Misiem Kudłatkiem ustaliliśmy zasady savoir vivre w parku. Ulubioną postacią okazał się Reksio, do którego to wspólnie napisaliśmy list.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Dnia 22.03.2021 r. w w naszej grupie  świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia wszystkie dzieci miały w swoim ubiorze element zielony. Przedszkolaki od samego rana przygotowywały się do przywitania nowej pory roku. Wykonały piękne prace plastyczne symbolizujące nadejście wiosny. Wspólnie z przybyłym Gościem-Panią Wiosną- tańczyły, uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się pory roku, utrwalały wiosenne piosenki a także przypominały sobie pierwsze oznaki wiosny. Wspólnej zabawie towarzyszyło wiele radości i uśmiechu.

• NA FARMIE

• W każdym przedszkolu dzieci uczą się o wiejskich zwierzątkach, ale nie w każdym mogą… wydoić krowę! Jak wiadomo, najlepiej uczymy się przez doświadczenie, a więc skąd się bierze mleko? Teraz już nikt nie ma wątpliwości!

• DZIEŃ MĘŻCZYZN

• 10 marca dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów. W tym dniu obchodzony jest DZIEŃ MĘŻCZYZN. Mimo, że "męskie" święta nie są tak popularne jak "kobiece", to nie mniej jednak stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku o którym nie zapomniały nasze wspaniałe dziewczynki. Były kolorowe laurki oraz życzenia.

• DZIEŃ KOBIET

• 8 marca  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu  chłopcy grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy byli przemili, uczynni i sympatyczni :)

• DZIEŃ DENTYSTY

• W piątek 05.03. 2021 r. obchodziliśmy Dzień Dentysty. Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. „Jak dbać o zęby". Dzieci poznały zawód dentysty i dowiedziały się jak dbać o ząbki. Wszystkie przedszkolaki dowiedziały co jest potrzebne do mycia zębów i czego nie należy jeść żeby zęby były zdrowe oraz  poznały prawidłowy sposób mycia zębów.Następnie każdy przedszkolak mógł wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi na modelu stomatologicznym.

• DZIEŃ DINOZAURA

• 26 lutego 2021 r. Motylki obchodziły Dzień Dinozaura. W tym dniu rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyliśmy, jak wyglądał Tyranozaur. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki. W zabawie matematycznej dzieci układały dinozaury względem siebie. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury. Dzieci układały kości i starały się z nich ułożyć cały szkielet. Ile było radości gdy to się udało! przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy starający się odtworzyć szkielet dinozaura. Wykonywaliśmy makietę prahistorycznego lasu, „robiliśmy” skamieliny. Na koniec nie mogło zabraknąć zdjęć w naszej fotobudce :)  To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji :)

• WALENTYNKI

• 14 lutego 2014 roku był dla Motylków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Był to dzień miłych wrażeń.

• W styczniu obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

Specjalnie na tę uroczystość przygotowaliśmy krótkie przedstawienie. Dzieci z wielkim przejęciem czekały na tę chwilę, aby dla swoich ukochanych Babć i Dziadków powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenki a nawet zatańczyć. I chociaż najważniejsze w tym dniu osoby nie mogły gościć w Naszym przedszkolu, mamy nadzieję, że  obejrzą nadesłane filmiki z przedstawienia  oraz zdjęcia.  Dla swoich kochanych dziadków dzieci przygotowały samodzielnie upominki, które wraz z życzeniami i uściskami wręczą po powrocie z przedszkola.

Również i my życzymy wszystkim Babciom i Dziadziusiom dużo zdrówka, uśmiechu oraz wspaniałych chwil spędzonych z wnukami. heart

• Dnia 28.01.2021r. w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy.

Przedszkolaki w przepięknych strojach karnawałowych świetnie bawiły się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez wychowawczynie. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków były balony z helem  przekazane przez Radę Rodziców. Po zabawie był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

smiley

• NA FARMIE

• DZIEŃ MĘŻCZYZN

• DZIEŃ KOBIET

• DZIEŃ DENTYSTY

• DZIEŃ DINOZAURA

• WALENTYNKI

• W styczniu obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

• Dnia 28.01.2021r. w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy.

smiley